کالایی در سبد نیست
تهران - اسلامشهر

Tumblr

وبلاگ تکتا

5 مهارت مورد نیاز متخصصان IT که دنبال شغل هستند

5 مهارت مورد نیاز متخصصان IT که دنبال شغل هستند

فن‌آوری اطلاعات یک صنعت رو به رشد سریع و در حال تغییر است و صلاحیت آن‌هایی که در این زمینه کار می‌کنند می‌توانند به همان سرعت تغییر کنند . اگر شما می خواهید در این زمینه مشغول به کار شوید، این 5 مهارت به شما کمک می کند تا به روز باشید و بتوانید شغل مورد نیاز خود را پیدا کنید.

 Dino Grigorakakis، نایب‌رئیس استخدام در فن‌آوری‌های Randstad - یک استعداد فن‌آوری و مبدع راه‌حل‌های فن‌آوری - گفت : " برای نامزدهای شغل IT که در دریایی از ایمیل‌ها و رزومه ها ایستاده‌اند، باید از آخرین فن‌آوری های روز آگاه باشند و براساس تجربه ما با شرکت‌های بزرگ ، فاصله بین متخصصان امنیت اطلاعات و متخصصان IT در حال از بین رفتن است.  مهم‌ترین متخصصان فن‌آوری اطلاعات آن‌هایی هستند که حداقل برخی از تخصص های لازم در مهارت‌های توسعه موبایل و را دارند ."

براساس تحقیقات وی , Randstad نگاهی دقیق‌تر به مهارت‌های ضروری و نیازهای متخصصان IT دارد که به مشاغل وابسته به تکنولوژی در بازار پرداخته است.

 

 1- امنیت در فضای مجازی:

فاصله بین متخصصان فضای مجازی و متخصصان IT در حال از بین رفتن است و به زودی حذف خواهد شد،

زیرا امروزه نیاز همه متخصصان است که اطلاعات زیادی در این زمینه داشته باشند و این بعنوان یک مهارت مورد نیاز شناخته می شود. این مسئله بیانگر این است که امنیت در فضای مجازی نیاز است در حین اجرای پروژه رعایت شود نه بعد از اجرای آن.

 

 

2- تکنولوژی موبایل

فن‌آوری همراه تبدیل به بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی انسان ها با عادی‌سازی گوشی‌های هوشمند شده‌ است.

در نتیجه، بسیاری از کسب و کارها  به دنبال استفاده از برنامه‌های تلفن همراه هستند. برای این که در این

زمینه کار کنید نیاز است که توسعه برنامه های موبایلی را بیاموزید. برای این کار می توانید مقاله

چگونه برنامه نویس اپلیکیشن موبایل شویم؟ را مطالعه کنید.

 

3- تلاش برای یادگیری مهارت های موقتی

 شرکت ها مایل هستند تا روی نیروی کاری سرمایه گذاری کنند که دائم در تلاش برای کسب مهارت های جدید و موقتی است. با توجه به این که در زمینه IT مهارت های مورد نیاز وابسته به پروژه های در حال انجام شرکت می باشد نیاز به یادگیری مهارت هایی دارید که فقط در آن پروژه امکان استفاده از این مهارت وجود دارد.  Randstad انتظار دارد که کارمندان موقت تا سال 2019 به میزان 50 درصد نیروی کار را تشکیل دهند . برای بیشتر متخصصان IT این که بتوانند بعنوان کارمند آزاد فعالیت داشته باشند مهم است.

 

4- سطح بالای توانمندی آنالیز و مهارت های تصمیم گیری

برخی از شرکت ها با استفاده از اطلاعات حجیم (Big Data) و آنالیز آنها بعضی از فعالیت های پیش پا افتاده در زمینه مانیتورینگ شبکه و امنیت در فضای مجازی را اتوماتیک می کنند. این امر برای بعضی از مشاغل حرفه ای IT بعنوان یک خطر محسوب می شود. برای اجتناب از این خطر، متخصصان IT باید بر توسعه مهارت‌ها در آنالیز سطح بالاتر و تصمیم‌گیری در محیط‌های IT تمرکز کنند.

 

5- تجربه در تکنولوژی های نوظهور

تکنولوژی های نوظهور مثل واقعیت مجازی و اینترنت اشیاء باعث افزایش شغل در این زمینه ها شده است و موقعیت های شغلی فراوانی در این زمینه ایجاد شده است. با یادگیری این مهارت یک جاذبه فوق العاده برای استخدام شدن دارید.

 

 منبع : businessnewsdaily.com

 

 


 1020,    29  خرداد  1397 ,   کسب مهارت

نظر دادن